طول مطالعه: 5 دقیقه

چه کیف پولهایی از اتریوم پشتیبانی میکنند؟ اگر چه تفاوتهای فنی زیادی بین این دو وجود دارد اما مهمترین تفاوت این دو اهداف و قابلیتهایشان است. چه مواردی بر قیمت اتریوم تأثیرگذار است؟ نلسون ماندلا در سال ۱۹۹۶ در مسند ریاست جمهوری آفریقای جنوبی جملهای را مطرح کرد که بهخوبی میتواند تاییدی بر این بحث باشد: ورزش«احتمالاً مؤثرترین ابزار ارتباطی در دنیای مدرن است و با کنار گذاشتن ارتباط شفاهی و کتبی، دسترسی مستقیم به میلیاردها نفر در سطح جهان را ممکن میسازد.»(لورمور و بودر،1391: ۱04) امروزه در عصر ارتباطات بهمدد فناوریهای ارتباطاتی و اطلاعاتی، مسابقات ورزشی در سطح جهان بییندگان بیشماری را مجذوب صحنههای مهیجی میسازد که از طریق آن میتوان پیامهای اثرگذار و زیادی را نیز به آنها منتقل کرد.

ولادیمیر پوتین و همسرش
اگر کماکان موضوع محوری روابط بینالملل را «جنگ و صلح» در نظر بگیریم، ورزش با هر دو در ارتباط نزدیک است. کشورهایی مثل کانادا، آمریکا و کشورهای اروپای غربی هم بههمین منظور سرمایهگذاریهای زیادی در زمینهی ورزش بهعمل آوردهاند و برخی کشورهای صنعتی، سرمایهگذاری چشمگیری و نظاممندی روی ورزشهای خاص داشتهاند.(هولیهان،۱۳۸۵: ۳۸) در صورتیکه بر مبنای منطق سود و هزینه به این موضوع بنگریم، سرمایهگذاری دولتها در امر ورزش از هر نظر سودآور است. ورزشی مانند فوتبال حتی در نمونههای مختلف ابزاری است برای مقاومت و نشان دادن هویت مستقل برای برخی گروههای قومی ستیزهجو و یا ملتهایی که در مقابل کشورهای سلطهگر میل به ایستادگی دارند.

زلنسکی فرار به لهستان
بدون تردید روسها از میزبانی چنین مسابقاتی بیشترین سود را خواهند برد و در کنار بهبود تصویر و اعتبار بینالمللی خود در جهان و نشان دادن توانمندیهای بالای خود، به تاثیر بسیار مثبتی که این میزبانی بر اقتصاد آن کشور برجای خواهد گذاشت توجه ویژهای دارند. مثلا میتوانیم بگوییم: «یک پلتفرم آزاد مبتنی بر فناوری بلاک چین است که توسعه دهندگان را قادر میسازد تا برنامههای غیر متمرکز خود را روی آن پیاده سازی کنند.» شاید این پرسش هم برایتان پیش بیاید که: «آیا اتریوم شبیه بیت کوین است؟

جام جهانی کشتی آزاد
اگر چنین آرمان جاهطلبانه و بلندپروازانهای را کنار بگذاریم، حداقل ورزش میتواند رواج دهنده اندیشه انترناسیونالیستی(بینالمللگرایی) صلحطلبانه باشد که المپیک تجلی بارز آن است. ورزش میتواند برای خود کشورها نیز چنین کارکردی ایفا کند. مدالهای آلمان (33 طلا، 26 نقره و 30 برنز) باعث شد که این کشور جایگاه برتر را از ان خود کند و رابطه بین قدرت ملی و شجاعت ورزشی که اثباتش سخت بهنظر میرسد را تسهیل کرد.(لورمور و بودر،۱۳۹۱: ۱۰۸) برای کشوری که در المپیک ۱۹۳۲ لسآنجلس ایالات متحده رتبه نهم(۳ طلا،۱۲ نقره و ۵ برنز) را آن هم پس از کشورهای ایالات متحده (۴۱ طلا، ۳۲ نقره و ۳۰ برنز)، ایتالیا، فرانسه، سوئد، ژاپن، مجارستان، فنلاند و بریتانیای کبیر را بهدست آورده بود، در جایگاه اول قرار گرفتن در رقابتهای باشکوهی مانند المپیک و آن هم بالاتر از کشورهایی مانند ایالات متحده، فرانسه، ایتالیا و بریتانیای کبیر بایستی هم یک پیروزی با شکوه بهتصویر کشیده میشد، پیروزی بزرگی که جاهطلبی آلمان نازی را بیشتر نمود.

بهطور حتم هرگونه اعتبار ناشی از میزبانی المپیک 1936 یا کسب مدالهای متعدد المپیک توسط قهرمانان آلمانی، برای مخاطبان داخلی و خارجی ثمره رهبری هیتلر معرفی میشد. همینکه کشوری بتواند در مرحله پایانی جام جهانی (در بین ۳۲ تیم) قرار گیرد و یا از آن مهمتر بتواند پیروزیهایی بهدست آورد یا در مقابل قدرتهای بزرگ این رشته رقابت درخور و شایستهای را به نمایش بگذارد و یا اینکه بتواند به مراحل بعدی صعود کند و یا از همه مهمتر بر رقبای سنتی یا دشمنان خود غلبه نماید، اوج افتخار و اعتبار قلمداد میشود.

اپل واچ نسل 8 بلاک چین اتریوم دارای ارز دیجیتال بومی خود به نام () و زبان برنامهنویسی اختصاصی به نام است. اتریوم دارای ماشین مجازی اتریوم یا همان است. بهمنظور پردازش تراکنشهای انجامشده در شبکه و تولید کوینهای جدید اتر یا اجرای قراردادهای هوشمند برای ، بلاکهای جدید به بلاک چین بسیار طولانی اتریوم اضافه میشوند. اتریوم یک پلتفرم بلاک چینی است که بهمنظور پشتیبانی از قراردادهای هوشمند و تراکنشهای مالی ایمن ایجاد شده است. قراردادهای هوشمند میتوانند آینده جهان را بسازند.

زلنسکی قبل و بعد از جنگ به افراد این امکان را میدهد تا برنامههای تلفیقی به نام برنامههای غیرمتمرکز () ایجاد کنند. در واقع یک توکن، ارز برنامهای غیرمتمرکز است که خودش بلاک چین خصوصی ندارد و از بلاک چینهای دیگر مثل اتریوم استفاده میکند. معتقد بود علاوه بر امور مالی و پول، میتوان از فناوری بلاک چین برای طراحی و اجرای برنامههای کاربردی دیگر نیز استفاده کرد. بلاک چین بیت کوین برای پیگیری مالکیت پول دیجیتال - بیت کوین - استفاده میشود. البته هر اندازه ورزش تجاریتر و سرمایه دارانهتر شده و در آن به کسب و انباشت سود بیشتر توجه میشود، فرصت برای دخالت دولتها در آن نیز بیشتر میشود و بهنوعی میتوان گفت که سیاسیتر میشود. ᠎​!

مگر مکرراً بیان نمیشود که نبایستی سیاست بر ورزش تاثیرگذار باشد و این دو باید از هم مجزا باشند؟ پیروزی و موفقیت تیمهای ورزشی و قهرمانان کشورهای کوچک، ضعیف و در حاشیه در مقابل کشورهای بزرگ، قدرتمند و تاثیرگذار در نظام بینالملل، میتواند ابزاری برای خودنمایی این کشورها و مطرح شدن در جهان باشد. تیمهای ورزشی دو طرف خصوصاً کشتی در هر دو کشور حاضر شده و کاملاً در رقابتی دوستانه با هم برای پیروزی تلاش میکردند. بهمرور زمان مردم میآموزند که در هر رقابتی امکان دارد تیمهایشان یا قهرمانانشان بازنده و برنده باشند و باید به نتیجه در هر حال احترام بگذارند.

در بسیاری از صرافیهای رمزنگاریشده ایرانی و بینالمللی مانند ،،،،و ارز اتریوم در دسترس کاربران قرار دارد. تقریباً در تمام صرافیها و کیف پولهای رمزنگاریشده از اتر پشتیبانی میشود. با این حال پلتفرمهای رمزنگاریشده بسیاری در حال فعالیت هستند که هرکدام مزایا و معایبی دارند. در مقایسه با بسیاری از ارزها امنیت بالایی را ارائه میدهد. » پاسخ داد و آن را تعریف کرد. چطور میتوان ارز دیجیتال اتریوم خریداری کرد؟ است و از سوی دیگر نیز بسیاری از توکنهای غیرقابل معاوضه یا همان ها بر پایه بلاک چین اتریوم طراحی و اجرا شدهاند.

مثلا ایمیل یکی از کاربردهای اینترنت است اما فقط یکی از هزاران کاربرد این فناوری است. در واقع در طول 20 سال اخیر، منافع در ورزش خصوصاً حوادث ورزشی برگزیده رشد بسیار محسوسی داشته است. کنفرانس جهانی آموزش و ورزش برای فرهنگ صلح مشترکاً نیز توسط یونسکو و کمیته بینالمللی المپیک بهطور مستمر در جهت همین هدف برگزار میشود. سرعت توسعه این بلاک چین بسیار بالاست.

آخرین بروزرسانی در: