طول مطالعه: 5 دقیقه

تحت این مدل، تراکنشهای رمزنگاری توسط کاربرانی که مقادیر قابل توجهی از توکنهای بلاک چین (در این مورد، سکههای اتریوم) را به عنوان وثیقه در اختیار دارند، اعتبارسنجی میشوند و اگر کاربران غیر صادقانه عمل کنند، سهام خود را از دست میدهند. پارلمان مالت در ۴ ژوئیه سه قانون را تصویب کرد که به هر سرمایهگذار احتمالی تصویر واضحی از الزامات قانونی مورد نیاز برای ایجاد یک شرکت بیتکوین قابل اعتماد در مالت ارائه میکرد. بر این اساس انتظار میرود اتریوم، دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان، فردا یک تغییر فناوری را آغاز کند که پس از تکمیل، انتشار کربن از طریق این رمز ارز تا ۹۹ درصد کاهش مییابد.

خرید گیم تایم 90 روزه
با معرفی و تصویب قانون خدمات پرداخت () در ۲۸ ژانویه ۲۰۲۰، توانست قوانینی را اتخاذ کند که به طور خاص بر تجارت ارزهای دیجیتال و همچنین پرداختهای مبتنی بر توکن سنتی و دیجیتال حاکم است. در نهایت یک چیز واضح است؛ ارزهای دیجیتال با چنین شرایط بحرانی در زمینه انرژی و همچنین رویکرد رو به جلوی کشورها در مبارزه با گازهای گلخانه ای، بهانهای برای تأکید بر رویکرد فعلی خود در زمینه انرژی نخواهند داشت.

تحقیقات نشان میدهد که این میزان گازهای گلخانهای ایجاد شده توسط بیت کوین، عامل مرگ و میر حدود ۱۹۰۰۰ نفر در آینده خواهد بود. هرچند همه کشورهای جهان واکنش خوبی نسبت به ارزهای دیجیتال نشان ندادهاند، اما برخی از آنها زمینههای مناسبی را برای شکوفایی بازار کریپتو ایجاد کردهاند. فرآیند فعلی ارزهای دیجیتال در بلاک چین «ماینینگ اثبات کار» نامیده میشود، اما پروژه اتریوم شامل حذف مدل «اثبات کار» برای مدل جدیدی به نام «اثبات سهام» است.

تورم جهانی مواد غذایی
بیت کوین به تنهایی هر سال حدود ۱۵۰ تراوات ساعت برق مصرف میکند. به گزارش فرارو به نقل از ، رشد سریع ارزهای دیجیتال در سالهای اخیر خیره کننده بوده است، اما متأسفانه، به دلیل حجم عظیم الکتریسیتهای که توسط رایانههای خرید و فروش مصرف میشود، سهم آنها در تغییرات آب و هوایی نیز بسیار بالا بوده است. هنوز معلوم نیست که این اقدام اتریوم تا چه حدی عملی باشد و حتی برخی نیز نسبت به نتایج آن تردید دارند، اما اگر این برنامه موفقیت آمیز باشد، سیار ارزهای دیجیتال تحت فشار بزرگی قرار خواهند گرفت، زیرا یا باید مدل سنتی اثبات کار را کنار بگذارند و یا باید تعطیل شوند.

امروزه این کشور ارزهای دیجیتال را به عنوان دارایی طبقهبندی میکند و در برخی مکانها بیت کوین به عنوان پول نقد قانونی پذیرفته میشود. قانونگذاران ایالت نیویورک نیز در ماه ژوئن لایحهای را برای ممنوعیت برخی عملیات بیت کوین که از انرژی مبتنی بر کربن استفاده میکنند تصویب کردند. حامیان ارزهای دیجیتال بهانههای مختلفی برای مصرف انرژی هیولایی آوردهاند، اما هیچکدام مبنای علمی ندارد. تنها هدف آن ثبت محاسبات دشوار، اما بیمعنی است که مبنایی را برای تخصیص سکههای کریپتو جدید فراهم میکند.

رئال مادرید ورزش ۳ کریپتوکارنسیها سیستمهای ارز دیجیتالی هستند که در آن افراد به صورت آنلاین و مستقیم اقدام به عملیات پرداخت میکنند. توسعه ارزهای دیجیتال در سنگاپور به طور کامل توسط مقامات پولی سنگاپور () پشتیبانی میشود. از آنجایی که بازار ارزهای دیجیتال از سال ۲۰۱۸ در پرتغال معاف از مالیات است، این کشور به عنوان بهشت مالیاتی تلقی میشود. قانون تحریمها در سال ۱۹۷۷ توسط بانک ملی هلند () برای انطباق توسط ارائهدهندگان خدمات ارزهای دیجیتال نظارت میشود.

قرعه کشی خودرو 25 تیر 1401
این فشار از قبل شروع شده است؛ ایلان ماسک، بنیانگذار تسلا، سال گذشته اعلام کرد که شرکتش دیگر پرداخت بیت کوین برای خودروهای الکتریکی خود را به دلیل ردپای کربن این ارز نمیپذیرد. این حذف رایانههای «ماینر» منجر به کاهش ۹۹ درصدی مصرف برق اتریوم خواهد شد. در چنین شرایطی مصرف بالای انرژی از سوی ارزهای دیجیتال میتواند آنها را در مرکز انتقادات قرار دهد. به عنوان مثال، بزرگترین ارز دیجیتال جهان، بیت کوین را در نظر بگیرید؛ این رمز ارز هر ساله انرژی حتی بیشتر از کشوری مانند آرژانتین را مصرف میکند.

دلار امروز چنده ولی فصل سرما در اروپا در حال آغاز شدن است و بحران انرژی در این قاره که یکی از پیامدهای جنگ اوکراین است، روز به روز در حال جدیتر شدن است. تولید این انرژی سالانه حدود ۶۵ میلیون تن دی اکسید کربن در جو منتشر میکند. فرارو- در میان سر و صدای مداوم در مورد ارزهای دیجیتال، تشخیص اینکه چه چیزی در این زمینه واقعاً مهم است، اغلب دشوار است.

اپل واچ نسل

با این حال، در این ماه، اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، بخش دیجیتال ارزهای دیجیتال، بزرگترین تغییر سالهای اخیر را تجربه خواهد کرد. حالا اگر اتریوم موفق شود که این برنامه سوئیچ انقلابی خود را عملی کند، سایر ارزهای دیجیتال تحت فشار زیادی برای در پیش گرفتن مسیر مشابه قرار خواهند گرفت. پروژههایی مانند بیتبای، کوینبری و کوین اسمارت از جمله شرکتهای موفق کریپتویی در این کشور هستند.

دادههای موجود در بلاک چین هیچ معنای ذاتی ندارند. ارزهای دیجیتال مانند نهنگی در دریای اقتصاد جهانی هستند که توجه ۳۰۰ میلیون نفر را به خود جلب کردهاند. برخلاف ارزهای سنتی، ارزهای دیجیتال از یک مکان واحد مانند بانک مرکزی مدیریت نمیشوند. در عوض، آنها توسط یک بلاک چین مدیریت میشوند که یک شبکه جهانی غیرمتمرکز از کامپیوترهای پرقدرت است. دادههای موجود در بلاک چین هیچ معنای ذاتی ندارند. جبل الطارق، کشور کوچکی در جنوب اسپانیا است که به دلیل شهرتش به عنوان مکانی مناسب برای انجام تجارت، کسب و کارهای مبتنی بر بلاک چین شناخته شده است.

در هر صورت، دولت موضع حمایتی و مثبتی نسبت به ارزهای دیجیتال دارد. در ماه مارس سال جاری، پارلمان اروپا نیز لایحهای مبنی بر ممنوعیت مدل اثبات کار داشت که البته به نتیجه نرسید. از آنجایی که قانون کانادا به طور رسمی ارزهای دیجیتال را ممنوع نکرده است، بسیاری از مشاغل مبتنی بر ارزهای دیجیتال میتوانند در آنجا فعالیت کنند. کشور آمریکای مرکزی به دلیل داشتن یکی از بزرگترین محیطهای معاف از مالیات در جهان برای ارزهای دیجیتال انتخاب بسیاری از کاربران است. &;​&;&;​!

ویژگی اصلی این فرآیند، استفاده از محاسباتی است که برای انجام آنها به تعداد زیادی کامپیوتر و مقادیر زیادی برق نیاز دارد. مهمتر از همه، این بدان معناست که شبکه وسیعی از ابررایانههایی که در حال حاضر برای بررسی تراکنشها استفاده میشوند، دیگر مورد نیاز نخواهد بود، زیرا کاربران خودشان این بررسی را انجام میدهند. این رمز ارز قول داده است که فناوری محاسباتی خود را در همین ماه به چیزی به مراتب کمتر آلاینده تغییر دهد. حالا اتریوم به عنوان جدیترین رقیب بیت کوین قصد دارد این فضا را به نفع خود تغییر دهد.

آخرین بروزرسانی در: